Şebeke Suyunun  Kullanımı ve Temizlenmesi

    Günümüzde Şebeke  Suyu Kirlilik  Oranı ve İçile bilirlik ne kadar da Belediyelerimiz tarafından içilebilir  raporları oluşturulsa da  maalesef içemiyoruz. sondaj ve ya barajlardan sağlanan şebeke suyumuz yağmur ve kar sularının birikmesi  bizim suyumuzu karşılıyor. Bu suların içinde bulunan mikrop ve diğer bakterilerden temizlenmek için klor la temizlenmeye çalışılıyor.
Başka bir çözüm maalesef yok.
     Tabi kide İçtiğimiz suyun  iyice temizlensin mantığı ile Fazla Klor Atılması Bizlere Yan etkileri oluyor. Şebekemizde Genelde Klorlu su olduğunu görürseniz Suyu Kaynatmadan İçmeyin. Şebeke Sularımızın Genelde Su Depolarında Depolandığını Ve Bu Depolarında Detaylı Temizlik Olmamasının Şebeke Suyu İçilebilirlik Yönünden içilebilirlik kısmı pek olumlu görünmüyor. 
     Büyük illerimizde Baraj Ve Sondaj Suyu Yetersiz geldiğinden arıtma tesisleri kurulup  kullandığımız atık sularımızın bu arıtma tesislerinde arıtılıp tekrar bizlere gönderildiğini biliyoruz değil mi?

    Bu Arıtma Sistemlerinde Günümüzde Kullanım oranının Giderek Arttığı Su arıtma Cihazlarında Kullanılan Membran  Teknolojisini Maalesef Kullanamıyoruz. 

    Musluğumuzdan Gelen Çamurlu su - Kireç ,Kum , kil  Allah'ü Teala insana  Öyle bir güzel süzgeç vermiş ki Böbreklerimiz Bunu Süzüyor.Ve Zamanla Bu böreklerimiz de oluşan taş , kum kil 
   Bir çok İnsanımızda   buna Rastladık. Değerli okurlar  Kulaktan dolma araştırmadan edilen bilgi sizi yönlendirmesine izin vermeyin. Biz arıtma Sektöründe olsak'ta Görevimizin arıtma satmaktan çok  İnsanlarımızı Bildiğimiz kadarı ile  Bilgilendirmek ve bilmediğimiz konularda da bilgilenmek.

 Sizlere bir deney yapacağım.ve en kısa sürede sizlerle paylaşacağım. 
                                           HAYATTA HER ŞEYİN EN ÖNEMLİSİ  SAĞLIKTIR.  
SAĞLIK OLMAZSA HİÇ BİR ŞEY OLMAZ.
           İSKİNİN RAPORLARI HAKKINDA BU YAZIYIDA OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM. 
                 


                     

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Su Arıtma Cihazlarını Neden Kullanmalıyım?